Dane firmy:

Jarosław Pawłowski J. P. Net 

adres: Cieszkowskiego 13/1

Bydgoszcz 85-052

NIP: 5541564627

REGON: 340805690

godziny pracy: pon. - niedz. 8 - 22

tel. kontaktowy: 604182668, 512041057

Na pomysł stworzenia bloga, a później sklepu wpadłyśmy spontanicznie. Na początku traktowałyśmy go z lekkim przymrużeniem oka, potem jednak pomyślałyśmy: dlaczego nie?

Zainteresowanie kosmetyką naturalną pojawiło się po podróży jednej z nas do Korei Południowej. Mieszkanki Azji, nie tylko Koreanki, słyną z odmiennej niż europejska pielęgnacji swojej urody. Do dziś bardzo popularną formą jest np. traktowanie skóry i włosów naturalnymi olejami. Europejki natomiast uległy czarowi coraz bardziej zaawansowanej technologii kosmetycznej. Ich wymogi spełniać mogą jednak najczęściej duże koncerny kosmetyczne, które swoje produkty opatrują długimi terminami ważności. Nic dziwnego, skoro droga kosmetyku od producenta do konsumenta wynosi często wiele miesięcy. Podobne zabiegi są możliwe dzięki sztucznym substancjom konserwującym. Różne rodzaje parabenów (najczęściej używany to np. Methylparaben) oraz PEG-i, to związki, których szkodliwość została już wielokrotnie udowodniona.

Kosmetyki, do których większość z nas jest przyzwyczajona, mają także jeszcze jedną wadę – ilość substancji aktywnych jest w nich naprawdę niewielka. Oprócz tego znajduje się w nich także woda oraz tłuszcze – zazwyczaj syntetyczne (ciekły wosk, sztuczne emolienty, silikony). Ich działanie jest dla skóry obojętne.

Skład kosmetyków naturalnych oprócz substancji aktywnych, które występować mogą w różnej ilości, zamiast czystej wody zawiera hydrolaty czyli wody kwiatowe oraz nierafinowane oleje roślinne, które są źródłem witamin i enzymów. Duża ilość komponentów o budowie podobnej do tych znajdujących się w skórze ludzkiej sprawia, że oleje roślinne bardzo dobrze uwalniają substancje aktywne, a nasza skóra jest w stanie szybko je przyswoić. Zalety poszczególnych olejów i hydrolatów będziemy starały się przybliżać Wam w kolejnych postach.

Kilka słów o tym czym tak naprawdę są kosmetyki naturalne, jakie standardy muszą spełniać oraz czy brak ekocertyfikatu skreśa je z listy produktów naturalnych. A więc, co oznacza określenie kosmetyk naturalny? Jest to produkt zawierający w sobie składniki pochodzenia naturalnego (zwierzęcego, mineralnego, roślinnego). Oczywiście nie jest też testowany na zwierzętach (od marca 2011 na terenie Unii Europejskiej obowiązuje zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach). Większość produktów naturalnych ma odpowiednie certyfikaty. W Europie najbardziej znane są Cosmebio, NaTrue, BIO, Ecocert, BDIH. Niektóre firmy kosmetyczne, oferujące produkty naturalne nie posiadają jednak certyfikatu, co nie oznacza ze kosmetyki znajdujące się w ofercie tych firm są mniej ekologiczne. Z kolei napis na opakowaniu “składniki w 100 % naturalne” nie oznacza tego samego, co “100 % naturalnych składników”. Warto pamiętać o tym przy zakupie produktów.

Coraz więcej osób dąży do zdrowego stylu życia. Używanie kosmetyków naturalnych jest częścią tego ambitnego ekoprogramu. Unikamy produktów zawierających sylikony, parafiny. Boimy się jak ognia kosmetyków mających w składzie parabeny (jeden z najpopularniejszych konserwantów). Zastanawiając się nad kupnem nowego kremu zapoznajcie się ze składem kosmetyku. Moze warto jest zrezygnować z syntetycznych barwników i konserwantów na rzecz zdrowych ekologicznych produktów.

Blog powstaje więc z zamiłowania do ekopielęgnacji. W miarę jej stosowania odkryłyśmy, że w wielu przypadkach ma ona na skórę lub włosy zbawienny wpływ. Reakcje organizmu poszczególnych osób na zabiegi mogą się różnić, więc na oczekiwany efekt nie zawsze można dać gwarancję. Uważamy jednak, że warto spróbować. Pragniemy podzielić się swoim doświadczeniem w tym zakresie, które wciąż rośnie. Mamy nadzieję, że niejedna osoba znajdzie tu w przyszłości skuteczny sposób na dręczącą ją “urodową” dolegliwość :)

Natalia i Karalina